SEARCH

Ile kosztuje materiał na suknię ślubną?

Ile kosztuje materiał na suknię ślubną?

Powiedziałaś TAK, pierścionek już od kilku tygodni błyszczy na Twoim palcu codziennie przypominając Ci o tym, jak cudowna przyszłość na Ciebie czeka. Czas zająć się przygotowaniami do Wielkiego Dnia – czyli Twojego Ślubu! Czujesz się jednocześnie podekscytowana i zestresowana? To naturalne. Weź głęboki oddech, zrelaksuj się i pozwól nam rozwiać część przedślubnych wątpliwości. Dziś bierzemy na tapet suknie ślubne i to, ile kosztuje materiał na suknię ślubną.

Jaki materiał na suknię ślubną wybrać?

Od wyboru materiału zależeć będzie ostateczna cena sukni ślubnej. Może masz już w głowie dokładną wizję idealnej sukni ślubnej, a być może dopiero przeglądasz katalogi w poszukiwaniu inspiracji. Warto na chwilę zatrzymać się przy różnych rodzajach materiału na suknię ślubną, rozważyć alternatywy i poznać ceny. A jakie są najpopularniejsze materiały, z których szyje się suknie ślubne? Najchętniej wybieranym materiałem jest jedwab, satyna, tiul oraz koronka.

Jedwab

Jednym z najdroższych i najbardziej szlachetnych materiałów jest jedwab. Miękki, lejący, delikatnie połyskujący może kosztować od 150 zł do 400 zł (a nawet więcej!) za metr. Jedwab to materiał naturalny i prawdziwie luksusowy, wyjątkowo elegancki. Idealnie pasuje do tego nadzwyczajnego dnia. Niestety jego cena nie mieści w wielu weselnych budżetach, dlatego jako alternatywę stosuje się często satynę.

Satyna

Satynowa może być zarówno suknia ślubna jak i seksowna bielizna lub zmysłowy szlafrok. Jest to materiał śliski, gładki i chłodny w dotyku. Mimo podobieństwa do jedwabiu nie jest ona naturalnym materiałem, a sztuczną mieszanką włókien, zazwyczaj poliestrowych lub wiskozowych. Jest przez to bardziej dostępna finansowo. Cena za metr mieści się zwykle w przedziale od 50 zł do 150 zł.

Tiul

Lekki, zwiewny i delikatny tiul to materiał równie chętnie wybierany przez przyszłe panny młode. Oszałamiająco prezentuje się w połączeniu z innymi tkaninami, tworząc obszerny, baśniowy dół sukienki księżniczki. W zależności od grubości, jakości czy producenta za metr tiulu zazwyczaj trzeba zapłacić od 30 zł do 100 zł.

Koronka

Koronka zdobi niemal każdą suknię ślubną. Kwiatowa, geometryczna, elegancka, romantyczna, delikatna… Z cekinami, kryształami lub drobinkami złota. Koronka może nadać Twojej sukni niemal dowolny charakter. Może też odpowiednio kosztować – od 50 zł do 600 zł (i więcej) za metr.

Ile materiału na suknię ślubną kupić?

Jak długa będzie Twoja suknia? Jak długie będą rękawy? Czy planujesz dodatkowe zdobienia, czy może raczej preferujesz prostą formę? Jak długi będzie welon? Nastaw się na to, że suknia z większą warstwą tiulu, dodatkową koronką lub innymi ozdobami będzie potrzebowała zwiększenia ilości materiału. Najpierw określ projekt sukni (przyda się tu współpraca z projektantem i krawcem), potem będzie Ci łatwiej określić, ile materiału zamówić na suknię ślubną.

Ile kosztuje materiał na suknię ślubną?

Jeśli masz już gotowy projekt sukni i wiesz, jakiego materiału będziesz używać, dokładną odpowiedź da Ci prosta matematyka (oraz Twój projektant i krawiec). Jeśli jeszcze rozważasz różne opcje i próbujesz odnaleźć się w orientacyjnych cenach materiałów na suknię ślubną, przychodzimy z pomocą. Najdroższym materiałem jest bez wątpienia jedwab. Materiał na jedwabną suknię ślubną może kosztować między 1500 zł a 4000 zł, choć górną granicę łatwo jest przekroczyć. Podobnie jest z koronką – możesz wydać na nią między 800 zł a 3000 zł, ale najbardziej wymyślne i ozdobne koronki mogą kosztować dużo więcej. Z plusów: takie koronki zwykle wykorzystuje się na elementach sukni, nie na jej całości. W przypadku satyny i tiulu koszt wahać się będzie od około 500 zł do 1500 zł.

Pamiętaj tylko, że wszystkie podawane przez nas ceny są uśrednione – mogą się różnić (nawet znaczenie!) w zależności od jakości i gęstości materiału, jego dostępności, pochodzenia czy marży dystrybutora.

Gdzie kupić materiał na suknię ślubną?

Stacjonarne sklepiki z tkaninami, do których lata temu chodziłyśmy z mamą po materiał na firany powoli znikają z ulic naszych rodzinnych miast. Coraz trudniej znaleźć sklep, w którym można na żywo zobaczyć, dotknąć i powąchać materiał na przyszłą suknię ślubną. Wyzwaniem staje się znalezienie internetowego sklepu z jakościowymi tkaninami ślubnymi. Gdzie szukać najlepszej tkaniny do uszycia sukni ślubnej, która zachwyci dbałością o detal i starannością wykonania, jednocześnie nie odstraszając ceną? Zajrzyj do Larumi i sprawdź, który materiał pasuje do Twojej wymarzonej sukni ślubnej.

You May Also Like

Leave a Reply