SEARCH

W czym do łóżka – w co się ubrać, aby zwiększyć komfort snu

W czym do łóżka – w co się ubrać, aby zwiększyć komfort snu

Odzież nocna ma za zadanie spełnić dwie funkcje, najważniejszą jest zapewnienie komfortu – przede wszystkim termicznego, ale również wygody dzięki materiałowi i krojowi, które spowodują, że piżama czy koszula nocna nie będzie się w nocy zawijać i plątać. Drugorzędną kwestią, choć dla wielu nie mniej ważną, jest wygląd piżamy. Podobną uwagę, jak przywiązywaną do ubioru za dnia, przykłada się wówczas do tego, co zakładamy na siebie nocą. Polecamy, w czym najlepiej iść do łóżka, w zależności od tego, czy cenisz sobie styl, czy wygodę i uniwersalność nocnej odzieży.

Piżamy, halki, koszule nocne – po jakie fasony sięgać?

Kobiety, które powiedzą o sobie, że mają duszę romantyczki, chętniej sięgną po koszulę nocną zdobioną koronkami niż dwuczęściową piżamę. W obu przypadkach możliwe jest zapewnienie sobie komfortu, a wybór nocnej odzieży jest wyłącznie kwestią gustu. Selekcja piżam i ubrań nocnych czy też – jak zwykło się poszerzać tę kategorię – domowych (wówczas zalicza się do niej również wszelkiego rodzaju szlafroki i podomki) jest na tyle szeroka, że zapewnia dużą otwartość w wyborze w zależności od upodobań i oczekiwań. Są osoby, których garderoba składa się z co najmniej kilku zestawów i stylizacji nocnych. W kontrze do tych osób są ci, którzy nie przywiązują większej wagi do tego, w czym śpią, o ile strój ten zapewnia im wygodę – przewiewność oraz ochronę ciała przed chłodem, zwłaszcza w zimniejszych miesiącach. Wśród piżamowych propozycji najpopularniejsze są dwuczęściowe zestawy ze spodniami z krótkimi bądź długimi nogawkami oraz T-shirtem bądź koszulką z długim rękawem. Obok tych klasycznych rozwiązań w ofercie dedykowanej kobietom dostępne są różne warianty koszul nocnych – od wspomnianych koronek, przez romantyczne halki, po koszule, które są w rzeczywistości długim T-shirtem. Wszystko oczywiście w szerokiej gamie kolorów i wzorów – od postaci z bajek zaczynając, na panterkach kończąc.

Wygodny sen bez modowego wysiłku

Osoby, których potrzeba modowej ekspresji w łóżku jest mniejsza, najczęściej sięgają po zestawy ubrań, które znoszone zyskały nową rangę – „tych do spania”. Sprawdzone w boju dnia codziennego, mogą teraz posłużyć za piżamę. Wybierając tego typu proste rozwiązania, warto jednak pochylić się może niekoniecznie nad tym, jak wygląda odzież, w której śpimy, ale czy jest wygodna. W zależności od preferencji kobiety i mężczyźni wybierają do snu szorty lub wyłącznie bieliznę. Idąc spać w bieliźnie, warto zapewnić sobie najwyższą możliwą wygodę. Majtki marki Wadima mają delikatne szwy i zapewniają duży komfort noszenia, również w nocy. Korzystając z T-shirtu jako „góry do spania”, warto również sięgać po koszulki, które nie będą powodowały przegrzewania się ciała, a tym samym ograniczą potliwość w trakcie snu. Nie jest tajemnicą, że kobiety chętnie zamiast piżamy wybierają męskie T-shirty – ich oversize’owość zapewnia komfort niczym koszula nocna. T-shirt męski jest wygodną propozycją, która posłuży najbardziej pragmatycznym osobom ceniącym sobie uniwersalność i wielozadaniowość odzieży.

Materiał ponad krój – co służy ciału podczas snu?

Fasony są kwestą osobistych preferencji, a także stylu, jednak szczególną uwagę powinno się poświęcić sprawdzeniu składu wybieranej odzieży nocnej. Latem powinna być możliwie jak najbardziej przewiewna – zapobiegająca przegrzewaniu się ciała, zimą z kolei warto szukać produktów o właściwościach termoregulujących, czyli takich, w których będzie nam ciepło przy jednoczesnej wentylacji ciała. Rekomendowane są więc naturalne tkaniny, szczególnie jakościowa bawełna, latem zaś len lub jedwab.

You May Also Like

Leave a Reply