SEARCH

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego – jaką wybrać?

Szczoteczka do aparatu ortodontycznego – jaką wybrać?

Jeżeli zakładasz aparat ortodontyczny, pamiętaj o tym, że od tego momentu Twoje zęby będą wymagały bardziej intensywnego mycia. Jaką szczoteczkę warto wtedy wybrać?

Jaka szczoteczka do stałego aparatu ortodontycznego jest najlepsza?

Bardzo często pierwszym pytaniem, jakie pojawia się wśród osób, które zaczynają leczyć zęby ortodontycznie, jest: jak czyścić zęby z aparatem stałym?

Do czyszczenia zębów może być zastosowana zwykła szczoteczka albo szczoteczka do aparatu ortodontycznego. Szczoteczka zwykła dobrze oczyści zęby i aparat, natomiast specjalna szczoteczka do aparatu ze względu na wycięcia we włóknach może dać wtedy lepszy efekt.

Czy lepsza będzie szczoteczka manualna czy elektryczna? Każda z nich może sprawdzić się u osób noszących aparaty, przy czym szczoteczka elektryczna będzie szybciej i dokładniej czyściła zęby, więc warto pomyśleć o jej zakupie.

Mycie zębów z aparatem ortodontycznym – jakie akcesoria warto zastosować?

Jak czyścić aparat ortodontyczny stały? Na pewno przydadzą się szczoteczki międzyzębowe, tak zwane wyciorki.

Szczoteczki międzyzębowe, poza czyszczeniem przestrzeni międzyzębowych, można zastosować do oczyszczania zamków aparatu i powierzchni zębów pod drucikami. Dzięki temu dokładniej usuwa się wszelkie zanieczyszczenia. Natomiast dla zębów ułożonych ciasno można wykorzystać nitkę.

Dodatkowo o czystość zębów i aparatu pomoże zadbać irygator do zębów, który wypłucze wszelkie resztki jedzenia i zadba o dziąsła.

You May Also Like

Leave a Reply