SEARCH

Jak wybrać ekspres do kawy?

Jak wybrać ekspres do kawy?

Kiedy rzeczy wokół nas zmieniają się tak szybko i wydaje się, że nie jesteśmy w stanie dogonić świata za nami, wszystko, co możemy zrobić, to trzymać się ponadczasowych rzeczy, które są nam znane. Jedną z takich rzeczy jest kawa. Jest zawsze taka sama, ale technika jej przygotowania i prezentacji stale się rozwija.

Pomimo tego, że ten napój jest wytwarzany w dany sposób od lat, wcale nie psuje się. W poszukiwaniu odpowiedniej kawy odpowiedź przynosiły profesjonalne miejsce. Kawiarnia stała się dla wielu osób integralną częścią rytuału kawowego. I wreszcie ekspresy do kawy pojawiły się na arenie domowych narzędzi do parzenia kawy. Stawały się coraz bardziej dostępne dla ogółu społeczeństwa i stopniowo zmieniały się z przedmiotu luksusowego w konieczność. Dlatego pytanie, jak i przez kogo wybrać ekspres do kawy, staje się nie tylko coraz bardziej istotne, ale także powoduje coraz więcej zmartwień. Zanim zdecydujesz się na ekspres musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czego potrzebujesz.

Ekspres przelewowy to doskonała opcja na start

Urządzenie dla miłośników espresso , w którym ekstrakcja kawy odbywa się pod ciśnieniem. Tak przygotowana kawa jest dużo cięższa, aromaty są bardziej skoncentrowane, a posmak utrzymuje się znacznie dłużej niż po kawie filtrowanej. Kawa ta ma sztywną piankę espresso, gęstą, syropowatą konsystencję i lekko mętną filiżankę, która jest integralną częścią espresso.

Najważniejsze cechy i podzespoły ekspresów przelewowych:
Pojemność wodna od 0,3 l do 2 l
Pojemność kawy
Filtry – najczęściej są to jednorazowe filtry papierowe, ale można również zintegrować filtry wielokrotnego użytku, które są wykonane z metalu i wymagają bardzo dokładnego mycia po użyciu
Dzbanek – zwykle wykonany jest z żaroodpornego szkła lub stali. W takim przypadku dzbanek może służyć również jako termos
Płyta grzewcza – podgrzewa dzbanek i utrzymuje temperaturę kawy do 4 godzin

Kawiarka

Główne elementy i cechy ekspresu do kawy to przede wszystkim zastosowane sito pośrodku z dwoma metalowymi filtrami u góry i u dołu. Zbiornik na wodę znajduje się niżej. Rozmiar: 3-12 filiżanek. Chociaż ten typ ekspresu do kawy nie ma pompy ciśnieniowej, jest klasyfikowany jako ekspres ciśnieniowy. W nim para wytwarza ciśnienie, które unosi wodę przez grubość, tak że wyekstrahowana kawa wychodzi przez otwory w górnym zbiorniku konstrukcji.

You May Also Like

Leave a Reply