SEARCH

Kiedy stosowane są rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe 2 stopnia kompresji?

Kiedy stosowane są rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe 2 stopnia kompresji?

Terapia kompresyjna, czyli kompresjoterapia przynosi bardzo dobre efekty w dolegliwościach żylnych kończyn dolnych. Wyroby stosowane w leczeniu tych zmian oferowane są w trzech głównych stopniach kompresji – 1, 2 oraz 3. Dla kogo wskazane są wyroby w 2 klasie?

Czym charakteryzują się rajstopy, pończochy i podkolanówki w różnych klasach kompresji?

Klasy kompresji, które oznaczane są na opakowaniach wyrobów jak rajstopy, pończochy i podkolanówki uciskowe, odnoszą się do intensywności nacisku, jakie wywierają one na tkanki. Im wyższy stopień kompresji, tym nacisk jest większy.

W przypadku niewielkich zmian stosowane są wyroby w 1 klasie kompresji, natomiast 2 klasa kompresji ma zastosowanie wtedy, gdy zmiany są już nasilone. 3 klasa jako najsilniejsza stosowana jest przy najpoważniejszych zmianach żylnych.

Dla kogo przeznaczone są wyroby uciskowe w 2 klasie ucisku?

Rajstopy, pończochy uciskowe 2 stopnia (23-32 mm Hg) są dedykowane dla kobiet i mężczyzn, u których występują średnio zaawansowane zmiany żylne w kończynach dolnych.

Główne wskazania do noszenia wyrobów w 2 klasie ucisku to:
– obrzęki nóg o średnim nasileniu
– żylaki o średnim i ciężkim przebiegu
– przewlekła niewydolność żylna
– stwardnienia żył
– przebyta zakrzepica żył
– syndrom pozakrzepowy
– zakrzepowe zapalenie żył
– zatorowość żył głębokich
– zapobieganie i terapia wrzodów
– zastoje przy unieruchomieniu kończyny
– po zabiegach chirurgicznych na żyłach nóg

Jak dobrać rajstopy, pończochy oraz podkolanówki medyczne uciskowe?

Aby dobrać odpowiednie podkolanówki, rajstopy albo pończochy medyczne uciskowe, konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalizującym się w chorobach żylnych. Specjalista na podstawie badań diagnostycznych wskaże, jaki stopień kompresji jest optymalny. Nie należy kupować wyrobów uciskowych bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Wyroby uciskowe stosowane w terapii żylaków oraz innych zmian żylnych kończyn dolnych można zakupić obecnie w sklepach medycznych działających stacjonarnie i internetowo. Do wyboru jest wiele wzorów, rozmiarów i kolorów.

You May Also Like

Leave a Reply