SEARCH

Jakie domy podobają się kobietom?

Jakie domy podobają się kobietom?

Wybór projektu jest bardzo istotnym elementem realizacji całej inwestycji, której celem jest wymarzony dom jednorodzinny. Jakie plany najczęściej wybierane są przez kobiety?

Projekty domów modern barn

Modern barn to obecnie jeden z hitów w branży projektowej. Projekty domów określane jako nowoczesne stodoły, czyli właśnie moden barn są bardzo chętnie wybierane przez kobiety.

Nowoczesną stodołę wyróżniają przede wszystkim dwuspadowy dach oraz duże przeszklenia, które wpuszczają do wnętrza naturalne światło. Domy te często uzupełnione są o przestronne tarasy idealne do relaksu z całą rodziną.

Projekt domu jak nowoczesna stodoła można obecnie zakupić w serwisach prowadzących sprzedaż gotowych planów architektonicznych, ale również można zamówić go w biurze architektonicznym, gdzie zostanie on przygotowany na indywidualne zamówienie.

Projekty domów w stylu dworkowym

To, jaki dom podoba się kobiecie, jest związane z jej gustem, dlatego inwestorki preferujące tradycyjną architekturę bardzo często decydują się na domy w stylu dworkowym.

Projekty dworków wzorowane są na dawnych dworkach szlacheckich. Wyróżniają się najczęściej wielospadowym dachem oraz gankiem umieszczonym w centralnej części i wykończonym dekoracyjnymi kolumnami. Najczęściej realizowane są jako domy z użytkowym poddaszem, dlatego świetnie sprawdzą się dla rodziny 2+1 czy 2+2.

Projekty domów tradycyjnych

Kobiety także bardzo często wybierają projekty domów tradycyjnych, które nawiązują swoją architekturą do budynków sprzed lat. Dwuspadowy dach, proporcjonalna bryła, dekoracyjne lukarny dachowe oraz elewacja domu kolory w wersji tradycyjnej – tradycyjne budynki wyróżniają się eleganckim wyglądem, a także funkcjonalnością.

Zatem budowa domu oczami kobiety przebiega inaczej niż oczami mężczyzny. Różnice można zauważyć już na etapie wyboru odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego – kobiety są bardziej skoncentrowane na jego wyglądzie, natomiast mężczyźni zwracają uwagę na aspekty techniczne. Celem jest zatem wybór takiego projektu, który będzie uwzględniał wszystkie potrzeby, aby wymarzony dom odpowiadał parze pod każdym względem!

You May Also Like

Leave a Reply