SEARCH

Idealny projekt domu oczami kobiety. Czyli jaki?

Idealny projekt domu oczami kobiety. Czyli jaki?

Kobiety zwracają uwagę na inne kwestie niż mężczyźni przy doborze projektów domów jednorodzinnych. Czym najczęściej kierują się przy ich selekcji? Oto, czym różnią się kobiety i mężczyźni podczas wizyty w biurze architekta!

Stylowa architektura

Najlepszy projekt indywidualny domu oczami kobiety to taki, który przyciąga uwagę swoim estetycznym wyglądem. Gdy zatem wizualizacja budynku nie prezentuje się zachęcająco, kobieta zwykle nie będzie zainteresowana zapoznaniem się z jego szczegółami.

Kobiety zwykle preferują projekty domów jednorodzinnych ze spadzistymi dachami, na przykład klasyczne dworki lub modne teraz nowoczesne domy w stylu stodoły, czyli modern barn. Oczywiście, nie oznacza to, że wśród kobiet nie znajdzie się amatorek prostych, minimalistycznych brył. Niezależnie od stylu projekt powinien mieć jednak w sobie to coś, co pozwala na zrealizowanie marzeń o idealnym domu.

Otwarte przestrzenie

Poza wyglądem zewnętrznym kobiety duży nacisk kładą na układ wnętrz domu. Najczęściej wybierają projekty domów jednorodzinnych o otwartych przestrzeniach, na przykład łączących salon, kuchnię i jadalnię w jedno duże pomieszczenie.

Kobiety zwracają też uwagę na liczbę i metraż łazienek. Najlepiej, aby w domu znajdowały się dwa pomieszczenia tego typu. W mniejszych domach najczęściej wykonuje się wtedy główną łazienkę dla rodziny i mniejszą łazienkę z toaletą dla gości. Główna łazienka powinna być przestronna, aby można było przemienić ją w luksusowy salon kąpielowy idealny do wykonywania zabiegów Spa w domowym zaciszu.

Dodatkowe pomieszczenia

Ponadto perfekcyjny projekt domu oczami kobiety powinien być wyposażony w dodatkowe pomieszczenia ułatwiające przechowywanie i sprzątanie.

Dzisiaj standardem jest garderoba, która doskonale sprawdzi się zamiast szafy. Można stworzyć w niej funkcjonalną przestrzeń do przechowywania ubrań i butów, ale też innych przedmiotów, na przykład sprzętu sportowego czy świątecznych dekoracji.

Dla wielu kobiet duże znaczenie ma także obecność spiżarni w planach wymarzonego domu. Pomaga ona wtedy w magazynowaniu artykułów spożywczych, sprzętu kuchennego.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także projekty domów jednorodzinnych z pralnią. W pralni montuje się pralkę i suszarkę. Można ustawiać w niej także zwykłą suszarkę na odzież oraz stworzyć przestrzeń do prasowania odzieży.

You May Also Like

1 Comment

  • elewacyjnie.pl 11 lutego, 2022 3:20 pm

    Wszyscy wiemy, że kobiety są ekspertami w projektowaniu wnętrz. Wiedzą, co wygląda dobrze, a co nie, i mają talent do tworzenia przestrzeni, w których ludzie czują się jak w domu. Gust kobiety różni się od gustu mężczyzny, więc kiedy projektujesz swój dom, ważne jest, aby wziąć pod uwagę jej punkt widzenia.

Leave a Reply