SEARCH

Czy peeling na trądzik to dobry pomysł?

Czy peeling na trądzik to dobry pomysł?

Osoby posiadające skórę trądzikową bardzo często borykają się z problemem doboru właściwych produktów pielęgnacyjnych. Peeling stanowi istotny etap oczyszczania skóry, ale czy sprawdzi się również w przypadku cery trądzikowej? Jaki peeling na trądzik będzie najlepszy? Peeling a cera trądzikowa

Peeling a cera trądzikowa

Peeling to produkt, który świetnie sprawdza się w pielęgnacji. Pomaga w złuszczaniu martwego naskórka, odblokowaniu porów i sprawia, że oczyszczona skóra staje się pełna blasku. Regularnie wykonywany peeling może przynieść świetne rezultaty. Jednak czy jest tak również w przypadku cery trądzikowej?

Skóra trądzikowa jest bardzo wrażliwa i podatna na przesuszenie. Wiele osób wychodzi z błędnego założenia, że stosując gruboziarnisty peeling na trądzik, przyczynia się do poprawy stanu swojej skóry. Niestety, jest wręcz odwrotnie. Ostre drobinki zawarte w tego rodzaju peelingach trą powierzchnię skóry powodując jej podrażnienie. Z kolei zbyt częste złuszczanie sprawia, że skóra robi się zaczerwieniona, podrażniona i tym samym pozbawiona swojej warstwy hydrolipidowej, co z kolei prowadzi do nadmiernej produkcji łoju.

Gruboziarnisty peeling na pryszcze nie jest dobrym rozwiązaniem z jeszcze jednego powodu. Zbyt mocne tarcie drobinek powoduje uszkodzenie wyprysków, a co za tym idzie, rozprzestrzeniania się stanów zapalnych na innych partiach skóry.

Odpowiedni peeling na trądzik

Czy oznacza to, że osoby z cerą trądzikową powinny całkowicie zrezygnować z peelingu? Nic bardziej mylnego. W przypadku cery trądzikowej najlepszym rozwiązaniem będzie peeling na pryszcze pozbawiony granulek, które poprzez mechaniczne tarcie mogłyby podrażniać cerę. W tym przypadku świetnym wyborem będzie Złuszczający peeling-maska bez granulek marki Mixa. Produkt został wzbogacony o oczyszczający cynk oraz kwasy owocowe, które skutecznie złuszczają skórę, bez konieczności pocierania. Po jego użyciu skóra staje się gładsza, oczyszczona, a pory zwężone. Świetnie sprawdzi się w przypadku cery trądzikowej, ale równocześnie tłustej, mieszanej oraz wrażliwej z wahaniami hormonalnymi.

You May Also Like

Leave a Reply