SEARCH

Jakie spodnie dla motocyklistów warto wybrać?

Jakie spodnie dla motocyklistów warto wybrać?

Bezpieczeństwo, wygoda, styl – dokładnie taką kolejnością należy kierować się, wybierając spodnie motocyklowe. Podczas jazdy zależy nam przede wszystkim na ochronie przed urazami oraz komforcie. Na szczęście obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, dzięki czemu z łatwością możesz dobrać spodnie na motor, które doskonale wpiszą się w Twój styl!

Spodnie motocyklowe – materiałowe czy ze skóry?

Skórzane spodnie dla motocyklistów to klasyk. Są stylowe, trwałe, a przede wszystkim świetnie spełniają swoją ochronną rolę. Dzięki temu, że dopasowują się do ciała, będą też wygodne w użytkowaniu – sporym minusem jest jednak to, że nie sprawdzą się w każdych warunkach. Spodnie na motor, wykonane ze skóry, są bowiem mało przewiewne, przez co w wysokich temperaturach ich noszenie będzie po prostu nieprzyjemne. Odzież tekstylna dostępna jest natomiast w wielu różnych fasonach oraz wykończeniach. Sporym plusem tego typu spodni motocyklowych jest to, że będą dobrze prezentować się w każdej sytuacji, również w pracy – są lekkie i przewiewne, co nie ma wpływu na ich funkcję ochronną. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo, a także wysokiej jakości ochraniacze (m.in. na kolana oraz biodra).

Ochraniacze a spodnie na motor

Jak powinny leżeć na Tobie spodnie motocyklowe? Przede wszystkim nie mogą one być luźne! Dotyczy to zarówno odzieży tekstylnej, jak i skórzanej, zwłaszcza tej ostatniej. Kolejną ważną zasadą w przypadku jeansowych spodni na motor jest to, aby ochraniacze nie znajdowały się na kolanach, kiedy jesteś w pozycji stojącej. Oznacza to bowiem, że są one za wysoko. Muszą one znajdować się pod kolanami, aby po ich zgięciu znalazły się na odpowiednim miejscu. Spodnie dla motocyklistów muszą również spełniać normy PN-EN, warto więc zwrócić uwagę na oznaczenie CE, które wskaże zgodność z przepisami. W przypadku odzieży motocyklowej są to m.in. normy PN-EN 13595 oraz PN-EN 1621.

Jazda na motorze to pasja wielu osób, z którą łączy się również potrzeba bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest także wygląd – zarówno na motorze, jak i po zejściu z niego. Takie podejście bliskie jest m.in. marce Motto Wear, która od 2002 roku doskonale łączy ze sobą stylowe fasony wraz z najlepszymi rozwiązaniami w kwestii ochrony. W ich ofercie dostępne są m.in. spodnie motocyklowe, produkowane w oparciu o technologię Armalith®, dzięki której zyskują właściwości skórzanej, bardzo wytrzymałej odzieży! Koniecznie sprawdź ich produkty, zwłaszcza jeśli zależy Ci na wysokiej jakości ubraniach.

You May Also Like

1 Comment

  • arriva 1 stycznia, 2023 11:32 am

    Jeśli chodzi o wybór spodni dla motocyklistów, najważniejszym czynnikiem jest ochrona. Spodnie motocyklowe powinny być wykonane z wytrzymałego materiału, takiego jak skóra lub Kevlar, który może wytrzymać ścieranie w razie wypadku. Dodatkowo powinny mieć wzmocnioną zbroję w kluczowych miejscach, takich jak biodra, kolana i golenie.

Leave a Reply