SEARCH

Jak wybrać idealną kurtkę przejściową?

Jak wybrać idealną kurtkę przejściową?

Kurtka przejściowa to bardzo istotny element jesiennej czy zimowej garderoby. Chroni przed zimnem, wiatrem czy opadami deszczu. Nie jest tak ciepła, jak płaszcz zimowy, ale sprawdzi się, gdy pogoda jest niepewna, głównie jesienią i wczesną zimą. To ta kurtka, która jest zarówno praktyczna i uniwersalna, jak i wygląda na nas dobrze i czujemy się w niej świetnie. Jak wybrać idealną kurtkę przejściową? Na co należy zwrócić uwagę?

Walory praktyczne kurtki

Kurtka przejściowa powinna być ocieplona. Zwróćmy też uwagę na kaptur. Jeśli dużo chodzimy i poruszamy się głównie komunikacją miejską, jest on niezbędny. Gdy zapomnimy parasola, uratuje nas przed deszczem. Sprawdźmy, jak zapina się kurtkę. Najczęstszym rozwiązaniem jest zamek błyskawiczny. To opcja praktyczna, która naprawdę ochroni przed opadami czy wiatrem. Guziki wyglądają nieco bardziej elegancko, ale jeśli nie ma pod nimi ukrytego zamka, mogą być mniej praktyczne i gorzej nas chronić.

Ważna jest też ilość kieszeni w kurtce czy kieszonki wewnętrzne. Zastanówmy się, jaka ilość będzie najbardziej optymalna dla nas. Panie noszą torebki, więc zwykle nie potrzebują wielu kieszeni, ale dla panów to kwestia niesamowicie istotna. Wystarczy wyobrazić sobie, co będziemy ze sobą nosić (np. portfel, telefon, chusteczki, klucze) i ile kieszeni to pomieści. To nie wydaje się ważne, ale, gdy będziemy nosić kurtkę, zrozumiemy, jaką robi różnicę!

Walory estetyczne kurtki

Nie ukrywajmy – to, jak kurtka wygląda, również jest istotne. Jej walory praktyczne są co prawda ważniejsze, ale warto też dobrze czuć się w naszych ubraniach. Wybierzmy więc kolor, który będzie pasować do innych elementów naszej szafy. Jeśli wolimy barwy neutralne i nosimy głównie czerń, biały, granat czy beże, warto będzie postawić na okrycie wierzchnie w takim kolorze. Jeśli lubimy się wyróżniać i eksperymentować z modą, kurtka różowa, czerwona czy nawet srebrna będzie idealna.

Warto jest postawić na model uniwersalny, klasyczny np. kurtka The North Face. Sprawi to, że będzie pasować do każdej stylizacji – zarówno do pracy, jak i na zakupy czy na spacer w weekend. Osoby, które lubią ekstrawagancki styl, mogą postawić na model wielokolorowy bądź z futerkiem przy kapturze. Pamiętajmy, że nie tylko kurtka jest elementem stylizacji, ale też buty, spodnie, czapka, szalik i inne akcesoria. Okrycie wierzchnie powinno być, przede wszystkim, praktyczne i pasować do naszego stylu życia. Ozdobę mogą stanowić inne elementy. Są też kurtki pikowane, co, samo w sobie, sprawi, że będzie się wyróżniać.

Znaczenie ma też krój i długość kurtki. Można wybrać coś bardziej dopasowanego bądź luźnego, typu bomber – to już zależy od naszych preferencji i od tego, w czym czujemy się najlepiej. Podobnie jest z długością kurtki. Dłuższe modele (np. do kolan) mogą jednak nieco skrócić optycznie sylwetkę, a krótsze – wydłużyć i wyeksponować nogi. To jednak tylko wskazówki. Najważniejsze jest oczywiście to, jak się w danym modelu czujemy i czy chroni nas przed zimnem, wiatrem i deszczem!

You May Also Like

Leave a Reply