SEARCH

Biustonosz po mastektomii – jak go dobrać?

Biustonosz po mastektomii – jak go dobrać?

Usunięcie piersi jest zabiegiem, który może powodować u wielu pań poczucie niepewności. Brak gwarancji, co stanie się później, trudy leczenia – to wszystko odbija się na psychice kobiety. Mastektomia to również konieczność codziennego wykonywania ćwiczeń oraz rehabilitacji. Zakres ruchów jest nieco zmniejszony, a wiele z nich powoduje ból. Skóra jest również znacznie wrażliwsza tuż po zabiegu. Na rynku dostępne są specjalne biustonosze dla kobiet po mastektomii oraz Amazonek. Jak wybrać najlepszy model? Czy cena oznacza jakość?

Powrót do sprawności krok po kroku

Tuż po operacji, należy wybrać biustonosz po mastektomii ułatwiający gojenie się rany – czyli oddychający i łatwy w samodzielnym nakładaniu. Pierwsza proteza powinna być bardzo lekka – by nie wywoływać zbędnego nacisku na ranę: dopiero później można nabyć standardową, dość ciężką protezę, którą nakłada się na już wygojony naskórek.

Bardzo istotnym jest, by biustonosz zakupiony tuż po mastektomii był zapinany z przodu – wiele pań skarży się, że wyciągnięcie ręki do tyłu jest wręcz niemożliwe przez jakiś czas.

Dobór biustonosza – jak to zrobić?

Kieruj się przede wszystkim wygodą, jaką oferuje ten fragment bielizny. Materiał powinien być przyjemny w dotyku i dość przewiewny – by zapewnić optymalny komfort cieplny.

W przypadku doboru biustonosza dla pań po zabiegu mastektomii, należy kierować się kilkoma zasadami. Pamiętaj, by w biustonoszu znajdowała się odpowiednich rozmiarów, łatwo dostępna kieszonka na protezę. Jak już wspominaliśmy wyżej, o ile pierwsze protezy są wykonane z bardzo lekkich materiałów – to te późniejsze charakteryzują się znacznie większą masą. To oznacza, że najlepiej jest zdecydować się na biustonosz, którego ramiączka będą stosunkowo szerokie – dzięki temu możliwe będzie dość równomierne rozłożenie jego masy. Nade wszystko postaw na komfort oraz wygodę, a przy tym – dopilnuj, by nakładanie biustonosza nie było zbyt utrudniony (najlepiej, jeśli będzie zapinany w przedniej części).

Biustonosze dla amazonek nie mają aż tylu wymagań, co w przypadku kobiet tuż po zabiegu usunięcia piersi. Skóra jest już zagojona i znacznie mniej wymagająca, dzięki czemu można pozwolić sobie między innymi na wybór modelu zapinanego w innym miejscu niż przód. Wybierając taki biustonosz, kieruj się własnym gustem i jednocześnie zwróć uwagę, by proteza dobrze się w nim układała. W ten sposób zapewnisz sobie doskonały wygląd i jednocześnie zyskasz gwarancję, że czujesz się pewnie we własnym ciele dzięki świetnie dobranej bieliźnie.

You May Also Like

Leave a Reply