SEARCH

Jak dobrać kolor paznokci do stylizacji?

Jak dobrać kolor paznokci do stylizacji?

Każda z nas to zna. Jest ważna uroczystość rodzinna – chrzest, I komunia, bierzmowanie czy ślub, a może okrągła rocznica ślubu. Każda z nas szykuje o wiele wcześniej wszystko – sukienkę, buty, dodatki i umawia się do kosmetyczki – najczęściej na depilację i popularne paznokcie. Żel lub hybrydy. Wtedy też, kiedy przychodzi do wizyty i siadamy na fotelu pada pytanie – Co dzisiaj robimy?
Właśnie. Co na jaką okazję zrobić? Przecież paznokcie u rąk rzucają się w oczy i nie można o nich zapomnieć. Muszą pasować do okoliczności, naszego stroju i przede wszystkim podobać się nam. Jak to zrobić?
Oto kilka prostych reguł, które pomogą Ci dobrze dobrać kolor paznokci do kreacji.

Nie zawsze paznokcie muszą być pod kolor

Większość z nas dopasowuje bazowy kolory paznokci do głównego koloru kreacji. Dla przykładu, gdy mamy iść na przyjęcie w czerwonej sukience większość chce także czerwone paznokcie.
Nie jest to może nie wiadomo jak wielki błąd, jednak wtedy wszystko się zlewa ze sobą.
Lepiej zamiast podobnych kolorów wybrać kolory, które do siebie pasują, ale nie są takie same.

Kolory dopełniające

Kolory dopełniające to termin dobrze znany wszystkim, którzy kiedykolwiek interesowali się choć trochę sztuką, plastyką. Jest to bowiem dobry sposób na dobieranie do siebie kolorów.
Kolory dopełniające w skrócie to kolory po przeciwnej stronie na kole barw, a w łącząc je otrzymamy szarość. Może Ci się to wydawać dziwne ale zawsze będą świetnym połączeniem np. żółta sukienka i wpadające we fiolet paznokcie.

Klasyczne kolory

Można także wybrać kolory które po prostu będą dobre pasować np. do żółtej sukienki białe paznokcie ze wzorkiem albo różowe. Albo też postawić na zawsze modną klasykę. Wśród kolorów jest kilka, które pasują do wszystkiego.
Ponadczasowa czerń, nie sprawdzi się co prawda na ślub, ale na inne uroczystości czerń jako baza jest świetna. Wystarczy tylko dodać jakiś wzorek, może nawet cyrkonię i mamy świetną, elegancką i modną klasykę.
Biel to podstawa dla wielu stylizacji, bo prawie zawsze się sprawdza. Nawet na ślub akceptowalna jest sukienka lub kreacja w której biel jest tylko dodatkiem np. w postaci białego żakietu. Dlaczego paznokcie nie mogą być białe? Typowe francuskie paznokcie albo delikatny baby boomer z brokatem.

Co więcej można chcieć?

Nude, ale nie bynajmniej nudne. Kolor cielisty na paznokciach może wydawać się bardzo spokojnym wyborem. To może odstręczać młode panny do sięgania po te kolory, ale prawda jest taka, że jako baza sprawdza się świetnie. Delikatny kolor pozwala nam bowiem na szaleństwo jeśli chodzi o wszelkie ozdobniki. Brokat, wzorki, cyrkonie, a może nawet trochę łączenia tego. Bez obawy, że wyjdzie przesadnie ozdobnie lub zbyt tandetnie.

You May Also Like

Leave a Reply