SEARCH

Skóra ekologiczna czy naturalna?

Skóra ekologiczna czy naturalna?

Od wieków skórę naturalną, pozyskiwaną ze zwierząt wykorzystuje się do produkcji ubrań. Mimo to jednak, ich wysoka cena oraz kwestie etyczne sprawiają, że producenci coraz częściej wolą stosować skórę ekologiczną. Pomimo że nie jest ona tak dobra, jak naturalna, to jednak posiada swoje zalety.

Skóra ekologiczna – co to jest?

Skóra naturalna to po prostu miękki materiał, który można spotkać w produkcji ubrań, butów, mebli oraz torebek. Skóra ekologiczna jest stosowana w podobnych kwestiach, jednak charakteryzuje się mniejszą trwałością i przepuszczalnością powietrza. Jest to materiał wykorzystywany w wielu branżach i największą zaletą ekoskóry jest to, że nie pochodzi od zwierząt.

Warto wspomnieć, że jej zarówno wygląd, jak i zapach są zależne od odpowiednich metod czyszczenia, licowania, konserwacji i garbowania. Jeśli zatem producenci nie dopilnują tych technik, wówczas może okazać się, że skóra ekologiczna brzydko pachnie. Z całą pewnością jest on trwały, miękki oraz wodoodporny. Co ciekawe, doskonale materiał ten dopasowuje się do kształtów użytkownika, bez względu, na to, czy są to rękawiczki, czy spodnie.

Skóra ekologiczna

Skóra ekologiczna jest materiałem syntetycznym, który ma za zadanie imitować skórę prawdziwą. Powstaje ona przede wszystkim w procesie chemicznym z poliestru, który pokrywa się polichlorkiem winylu. Z całą pewnością, w obecnych czasach istnieje możliwość otrzymania materiału z wysokiej jakości, który naprawdę ciężko jest odróżnić od skóry naturalnej. Ich cena jest stosunkowo niska, a oprócz tego – nie cierpią żadne zwierzęta. Mimo to, należy wspomnieć, że w wielu fabrykach produkujących ekoskórę wykorzystuje się szkodliwe substancje ropopochodne, które wpływają niekorzystnie na środowisko.

Zalety i wady skóry naturalnej i ekologicznej

Porównując oba materiały, należy przyznać na samym początku, że skóra naturalna przede wszystkim oddycha i przepuszcza powietrze. Ekoskóra z kolei może źle wpływać na wrażliwą skórę człowieka – powodować oparcia oraz odparzenia, a niejednokrotnie również i zwiększać potliwość. W przypadku skóry ekologicznej z kolej, jej największą zaletą jest oczywiście niska cena oraz to, że nie trzeba jej konserwować. Materiał ten jest także prosty w utrzymaniu w czystości. Są to jednak idealne materiały na torebki, czyli produkcję różnorodnych modeli, które zachwycą niemalże każdą kobietę. Bez względu na rodzaj materiału.

 

You May Also Like

Leave a Reply