SEARCH

Co spakować do szpitala na poród?

Co spakować do szpitala na poród?

Pakowanie torby do szpitala dla wielu kobiet stało się nieformalnym rytuałem. Jest to pewnego rodzaju element, jeden z najważniejszych przed wyjazdem do szpitala na poród. Przyszłe matki uważają nawet, że pakowanie ich jest najważniejsze i nie można pojechać na oddział porodowy bez torby, w której nie ma jeszcze wszystkich rzeczy!

Torba do porodu, czyli co i do czego spakować?

Kluczowe pytanie brzmi: co spakować do torby do porodu? Przede wszystkim, aby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów, należy sporządzić listę rzeczy, które mogą przydać się w szpitalu. Wbrew pozorom, może być ich sporo.

Niektóre kobiety mają swoje torby spakowane nawet kilka dni przed wyznaczonym terminem. Spakować należy przedmioty na poród, po porodzie dla dziecka oraz po porodzie dla mamy. W ten sposób można w prosty sposób wyjmować rzeczy już w szpitalu, bez konieczności grzebania w torbie niemal w nieskończoność.

Warto jednocześnie mieć na uwadze, że każdy szpital i placówka, która oferuje odbiór porodu posiada odmienne wymagania, z którymi należy wcześniej się zapoznać. Najczęściej lista jest dostępna na stronie internetowej danego miejsca.

Co zabrać do szpitala na poród?

Torba do szpitala na poród powinna zawierać między innymi:
– dokumenty mamy, takie jak dowód osobisty, karta ciąży, wyniki z okresu ciążowego;
– klapki lub kapcie;
– szlafrok;
– skarpetki;
– koszulę do porodu – powinna być wygodna, odpowiednio długa, nie może ograniczać ruchów. Najlepiej również, jeśli będzie wykonana z materiałów bawełnianych;
– ręcznik;
– pieluszki tetrowe.

Oprócz tego, należy pamiętać o wyprawce dla mamy i dla dziecka po porodzie, w której znaleźć powinny się między innymi:
– nocna koszula przystosowana do karmienia piersią;
– wkładki laktacyjne;
– stanik do karmienia;
– majtki poporodowe;
– podkładki poporodowe;
– poduszka do wygodnego karmienia.

Dla dziecka z kolei warto zabrać przede wszystkim:
– pieluszki;
– chusteczki nawilżane;
– body;
– śpioszki;
– pajacyki;
– skarpetki;
– rękawiczki;
– płyn do kąpieli przystosowany dla noworodków od pierwszych dni życia;
– czapeczka;
– kocyk;
– ręcznik.

Jaka torba do szpitala będzie najlepsza?

Biorąc pod uwagę powyższe przedmioty, które należy zabrać ze sobą do szpitala, warto spakować je do torby dużej i bardzo pojemnej. W ten sposób wszystkie rzeczy powinny się zmieścić do niej. Pojemna i funkcjonalna torba pozwoli również uniknąć zabierania ze sobą kilku bagaży, które jedynie zajmą miejsce na sali i będą przeszkodą w poszukiwaniu konkretnych przedmiotów.

You May Also Like

Leave a Reply